Комерційне житлове будівництво

В Україні на одного громадянина припадає лише 23 м2 житла, це один з найнижчих показників у Європі. Середній вік житлової забудови в Україні - 42 роки (90% житла було побудовано до 90-х років). За підсумками 2015 року на одного громадянина України припадало загальних витрат на будівництво в сумі трохи більше 42 Євро. Для порівняння, в Німеччині цей показник майже 2700, а в Польщі – 944 Євро. Однією з причин такого дисбалансу виступає зарегульованість питання забудови, яка не лише створює надмірний адміністративний тиск на забудовника та інвестора, а й значно підвищує вартість житла.

Наша мета – розробити регуляторні рішення, що підвищать інвестиційну привабливість комерційного житлового будівництва. Мова про вирішення питань пайової участі, захист прав інвесторів, оптимізацію будівельних процедур і процедур землевідведення, розробки містобудівної документації. Ще одна задача - ліквідація корупційних механізмів в органах, які контролюють виконання будівельних робіт та виділення ділянок під будівництво.

За рахунок створення єдиних, ліберальних і зрозумілих правил для всіх учасників, ми зможемо створити конкурентний ринок, який встановить обґрунтовані ціни на нерухомість і стане підґрунтям для забезпечення українців європейськими нормами забезпечення житлом.

Етапи

Зелена книга
в плані
Онлайн консультація
в плані
Національний круглий стіл
в плані
Регіональний круглий стіл
в плані
Підсумки консультацій
в плані
Біла книга
в плані
Пакет змін
в плані