Системний перегляд державного регулювання ринку “Будівельних металевих конструкцій”

Архітектура сучасних мегаполісів і промислове будівництво сьогодення в основному формується за рахунок широкого використання будівельних металоконструкцій. Ринок від виготовлення до обробки змонтованих конструкцій в Україні формують майже 830 підприємств. Щорічно підприємства цього ринку виробляють для будівництва  продукції більш ніж на 6 млрд гривень.
 
Всі ці показники досягаються в умовах «засміченого» та застарілого регуляторного поля. Його системні проблеми пов’язані не лише з ігноруванням сучасних тенденції технологій, але й із значними прогалинами в регулювання на всіх етапах – від процедур та стандартів сертифікації, підготовки кваліфікованих проектувальників до ліцензування будівельної діяльності.
 
Системні регуляторні зміни мають стати не лише підґрунтям для спрощенням доступу представників малого та середнього бізнесу до ринку, а й загальним збільшенням проникнення сучасних технологічних рішень в будівництво. Створення та налагодження діючих регуляторних механізмів допоможуть повною мірою реалізувати промисловий та експортний потенціал українського бізнесу будівельних металоконструкцій, який має можливість росту щонайменше на 500%.
 
За результатами виправлення проблем в регулюванні на ринку, ми очікуємо збільшення кількості гравців на ринку, приріст робочих місць і інтенсифікацію висотного та промислового будівництва. Упорядкування проблем з технічним регулюванням щодо продукції та діяльності на ринку відкриє доступ новим технологіям та скасує нетарифні бар’єри при доступі на експортні ринки для українських виробників.

Ознайомтеся з повним текстом Зеленої книги за посиланням.