Зелена книга "Системний перегляд особливостей державного регулювання "Нове будівництво на територіях розміщення об'єктів культурної спадщини"

Замовнику будівництва будь-якого об’єкту, розташованого на території розміщення об’єктів культурної спадщини, необхідно від 4 до 10 разів звернутись до органів охорони культурної спадщини для отримання адміністративних послуг.

Список історичних населених місць України налічує 401 населений пункт, до нього входять адміністративні центри всіх областей.

Історико-архітектурні опорні плани затверджені лише в 86 населених пунктах, тобто всього в 20% історичних населених місць України.

У майже 50% адміністративних центрів областей, в містах Києві, Львові й Севастополі – національних осередках міжнародного та внутрішнього туризму та місцях розташування об’єктів всесвітньої спадщини UNESCO – плани відсутні. Це негативно впливає як на можливості збереження національного та світового надбання, так і на можливості ефективного регулювання питання.

Системний аналіз державного регулювання показав, що чинне регуляторне поле стримує розвиток історичних міст, створює суттєве навантаження на бізнес та не гарантує захист культурної спадщини.

ЯК МИ ПРОПОНУЄМО «ВІДРЕМОНТУВАТИ» РИНОК?

  1. Імплементувати в українське законодавство положення міжнародних конвенцій щодо захисту всесвітньої спадщини.
  2. Здійснити ревізію регуляторного поля та засобів регулювання ринку з подальшим впровадженням норм, що відповідають сучасним запитам бізнесу та держави.

ЩО МИ ОТРИМАЄМО?

  • Оптимізація державного регулювання нового будівництва на територіях розміщення об’єктів культурної спадщини;
  • Зменшення ризиків корупції під час надання адміністративних послуг органами охорони культурної спадщини;
  • Зниження витрат бізнесу під час нового будівництва;
  • Сприяння розвитку історичних місцевостей;
  • Створення умов для належного виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань та збереження об’єктів культурної спадщини.

 

Перегляньте повний текст Зеленої книги за посиланням.