Біла книга "Ліцензування як інструмент обмеження доступу до ринків"

Покликом до здійснення дослідження сфери ліцензування стало проведення Офісом ефективного регулювання публічних консультацій з питань обмеження доступу до ринків.

В березні 2017 року було опубліковано Зелену книгу з питань обмеження доступу до ринків та проведено публічні консультації з ключовими зацікавленими сторонами. Ознайомитись зі звітом Офісу щодо проведених консультацій можна за посиланням http://regulation.gov.ua/dialogue/kontrol-i-nahlyad. За результатами обговорення вирішено, що подальшими ключовими моментами на шляху побудови інтегрованої (цілісної) дозвільної системи є:

  • - детальний аналіз поточного регулювання окремо сфери ліцензування та окремо дозвільної системи у сфері господарської діяльності;
  • - розробка Методології застосування інструментів державного регулювання;
  • - перегляд інструментів державного регулювання в рамках інтегрованої дозвільної системи.

З огляду на великий об’єм регулювання як сфери ліцензування, так і дозвільної системи у сфері господарської діяльності, в даному дослідженні представлено:

  • - детальний аналіз поточного регулювання сфери ліцензування;
  • - Методологію застосування інструментів державного регулювання;
  • - результати доцільності застосування інструменту ліцензування.

Біла книга сформована на основі законодавства України станом на 01 липня 2017 року.

Переглянути повний текст Білої книги можна за посиланням. Додатки до Білої книги доступні тут. Ви також можете переглянути результати аналізу доцільності ліцензування видів господарської діяльності за посиланням.