Видача дозволу на спеціальне водокористування
Дозвіл на спеціальне водокористування
Стаття 49, Кодекс України, Верховна Рада України, Водний кодекс України, №213/95-ВР, від 06.06.1995
Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу на спеціальне водокористування здійснюється відповідно до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Стаття 49 , Кодекс України, Верховна Рада України, Водний кодекс України, №213/95-ВР, від 06.06.1995
Стаття 49, Кодекс України, Верховна Рада України, Водний кодекс України, №213/95-ВР, від 06.06.1995
- Заява про видачу дозволу на спеціальне водокористування
- Опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод
- Обгрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведенння
- нормативи гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо)
- затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води
для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення
Стаття 49, Стаття 49, Кодекс України, Верховна Рада України, Водний кодекс України, №213/95-ВР, від 06.06.1995
Пункт 3 Порядку, Пункт 3 Порядку, Постанова, Кабінет Міністрів України, Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 р. N 459, №321, від 13.03.2002
30 календарних днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для видачі дозволу.
Стаття 49 , Кодекс України, Верховна Рада України, Водний кодекс України, №213/95-ВР, від 06.06.1995
Пункт 4 Порядку, Постанова, Кабінет Міністрів України, Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 р. N 459, №321, від 13.03.2002
Для одержання дозволу на спеціальне водокористування юридична або фізична особа, фізична особа - підприємець звертається до Державного агенства водних ресурсів України. Письмова заява та документи, що додаються в одному примірнику подаються особисто або уповноваженою ним особою. Дозвільні органи зобов’язані протягом п’яти робочих днів з дня надходження заяви надіслати в електронній формі копії документів щодо обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення, а також опису та схем місць забору води та скидання зворотних вод до:
Держгеонадр - у разі використання підземних вод;
МОЗ - у разі використання вод водних об’єктів, віднесених до категорії лікувальних.
Держгеонадра і МОЗ зобов’язані протягом п’ятнадцяти календарних днів з дня одержання в електронній формі копій документів надає висновки в електронній формі щодо можливості видачі дозволу.
Дозвільні органи під час прийняття рішення про видачу дозволу або про відмову в його видачі враховують відповідні висновки Держгеонадр та МОЗ.
У разі ненадання протягом встановленого строку висновку щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування вважається, що Держгеонадра або МОЗ не заперечує проти видачі такого дозволу.
У разі відмови у видачі дозволу водокористувачу надається відповідь з обґрунтуванням причин відмови.
Подання водокористувачем заяви та відповідних документів, видача або відмова у видачі дозволу здійснюються в паперовій або електронній формі.
Стаття 49
, Кодекс України, Верховна Рада України, Водний кодекс України, №213/95-ВР, від 06.06.1995Пункт 4 Порядку
, Постанова, Кабінет Міністрів України, Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 р. N 459, №321, від 13.03.2002- Особисто
- Поштою
- Онлайн
В одному примірнику подається водокористувачем або уповноваженою ним особою через Центр надання адміністративних послуг
Стаття 49
, Кодекс України, Верховна Рада України, Водний кодекс України, №213/95-ВР, від 06.06.1995Пункт 4 Порядку
, Постанова, Кабінет Міністрів України, Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 р. N 459, №321, від 13.03.2002Підставою для відмови у видачі дозволу на спеціальне водокористування є:
подання неповного пакета документів, необхідних для одержання дозволу, згідно з визначеним переліком;
виявлення в документах, поданих суб’єктом господарювання або фізичною особою, недостовірних відомостей, невідповідності вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, довгостроковим прогнозам водогосподарських балансів
Стаття 49 , Кодекс України, Верховна Рада України, Водний кодекс України, №213/95-ВР, від 06.06.1995
Рішення щодо відмови у видачі документу дозвільного характеру може бути оскаржене в суді
Спеціальне водокористування може бути короткостроковим (на три роки) або довгостроковим (від трьох до двадцяти п'яти років).
У разі необхідності строк спеціального водокористування може бути продовжено на період, що не перевищує відповідно короткострокового або довгострокового водокористування.
Продовження строків спеціального водокористування за клопотанням заінтересованих водокористувачів здійснюється державними органами, що видали дозвіл на спеціальне водокористування.
Стаття 50 , Кодекс України, Верховна Рада України, Водний кодекс України, №213/95-ВР, від 06.06.1995
У дозволі на спеціальне водокористування встановлюються ліміт забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднюючих речовин. У разі настання маловоддя ці ліміти можуть бути зменшені органом, що видав дозвіл, без коригування дозволу на спеціальне водокористування.
Державне агенство водних ресурсів має протягом п’яти робочих днів з дня надходження заяви на отримання дозволу на спеціальне водокористування надіслати копії відповідних документів:
у разі використання підземних вод - до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр;
у разі використання водних об’єктів, віднесених до категорії лікувальних, - до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.