Ринок "Монтаж внутрішніх інженерних мереж, спеціалізовані будівельні роботи та роботи із завершення будівництва"

Ринок  «Монтаж внутрішніх інженерних мереж, спеціалізовані будівельні та роботи із завершення будівництва» - це комплекс різнопланових скоординованих при проектуванні та подальшій реалізації будівельних та монтажних робіт. 

Різні за суттю та призначенням, роботи об’єднує також схожа модель регулювання. Фундаментні та покрівельні роботи, внутрішні малярно-штукатурні та роботи з облаштування мереж життєзабезпечення й безпеки в Україні виконують понад 7 000 юридичних осіб (переважно мікро- та малі підприємства) та майже 8 000 фізичних осіб-підприємців. Відповідно, ці види робіт створюють найбільше робочих місць для найманих працівників –  62,5 тис осіб. 

В загальному кошторисі на проектування інженерні системи складають майже 40% від загальної вартості проекту, а монтаж всіх інженерних систем (разом з вартістю обладнання) в будівлі складає майже 30-35%. Додавши вартість опоряджувальних, фундаментних та покрівельних робіт – ми отримаємо майже 50% відсотків витрат на будівництво.

Сегмент монтажу внутрішніх мереж життєзабезпечення, комунікацій та безпеки – один з найбільш технологічних та наукоємних. Цей ринок – основа для розвитку найбільш висококваліфікованих фахівців. І одночасно – це один з найбільших ринків для розвитку МСБ в будівельній галузі. 

Ринок потребує скасування надмірного навантаження на бізнес через обтяжені процедури, ліквідації бар’єрів для входу на ринок та використання сучасних технологій. Спрощення регуляторних норм – запорука більш активного проникнення на ринок  представників малого та середнього бізнесу.