Про визнання еквівалентності системи контролю виробництва та обігу продукції та сировини тваринного походження Європейського Союзу

Мінагрополітики України; Наказ від 01.04.2014 № 118

Про визнання еквівалентності системи контролю виробництва та обігу продукції та сировини тваринного походження Європейського Союзу

Реєстрація: Мін'юст України від 16.04.2014 № 431/25208

Стан: Чинний

Ідентифікатор: z0431-14

Текст документа від 01.04.2014:

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ

01.04.2014  № 118


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 квітня 2014 р.
за № 431/25208

Про визнання еквівалентності системи контролю виробництва та обігу продукції та сировини тваринного походження Європейського Союзу

Відповідно до статей 29, 83 Закону України «Про ветеринарну медицину», статей 25, 26 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», підпункту 7.82 підпункту 7 пункту 4 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, підпунктів 26, 27 пункту 4 Положення про Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 464, постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2014 року № 78 «Про внесення змін до Порядку видачі дозволу на ввезення на територію України тварин, продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів» та з метою забезпечення ветеринарно-санітарного та епізоотичного благополуччя НАКАЗУЮ:

1. Визнати еквівалентною систему постійного офіційного контролю виробництва та обігу продукції та сировини тваринного походження Європейського Союзу системі забезпечення безпечності та якості харчових продуктів України. Дозволяється ввезення в Україну товарів із потужностей (об’єктів), внесених до відповідних реєстрів, ухвалених Європейською Комісією, що підтверджено номерами ухвалення (єврономерами).

2. Ввезення товарів, підконтрольних Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України, вироблених на потужностях (об’єктах), які не мають номерів ухвалення (єврономерів), дозволяти лише після їх інспектування державними інспекторами ветеринарної медицини та включення до реєстру потужностей (об’єктів) для імпорту в Україну товарів або визнання еквівалентності системних заходів, які вживаються компетентним органом країни-експортера.

Ввезення нових товарів (у тому числі товарів з новими інгредієнтами), підконтрольних Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України, які раніше не ввозилися та не використовувалися офіційно в обігу на території України, вважається початком їх ввезення в Україну.

3. Проводити повторно аналіз ризику та вивчення ситуації щодо безпечності виробництва іноземних потужностей (об’єктів), які включені до реєстру потужностей (об’єктів) для імпорту в Україну товарів, у випадках зміни законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів у країні-експортері, відсутності фактів постачання підконтрольних Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України товарів протягом останніх п’яти років або встановлення за результатами вибіркового ветеринарно-санітарного контролю невідповідностей показникам безпечності, які мають ознаки системних порушень.

4. Департаменту тваринництва (Гетя А.А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Бісюка І.Ю.

Міністр

І.О. Швайка

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної ветеринарної
та фітосанітарної служби України

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництваВ.М. ГоржеєвМ.Ю. Бродський

Інформація
Типи
Розділи
Регуляторні кейси