Цифрова трансформація як основа Європейського зеленого курсу і відновлення

Зміна клімату та погіршення стану навколишнього середовища є екзистенційною загрозою для всього світу. Ця загроза вимагає глобальних заходів як із запобігання цьому, так і з пом’якшення та адаптації до змін там, де їхні наслідки неминучі.

Відповіддю на ці виклики є Зелений курс (Green Deal). Зелений перехід розглядається нерозривно від одночасного цифрового переходу – як подвійний перехід (Twin transition).

Реалізація Україною Зеленого курсу – важлива складова євроінтеграції. Єврокомісія визначає, що відбудова України має відповідати зеленому та цифровому порядку денному. Національна економічна стратегія України до 2030 передбачає синхронізацію з Зеленим курсом. Наявні екологічні проблеми стали ще гострішими через війну (понад 200 млрд доларів збитків довкіллю).

При цьому ІКТ-сектор потребує власної зеленої трансформації. Його вуглецевий слід в ЄС оцінюється біля 4%, із тенденцією зростання до 8-10%.

Досягнення кліматичної нейтральності та циркулярності ІКТ передбачає, зокрема, більш енергоефективні центри обробки даних і електронні комунікаційні мережі, повністю циклічний екодизайн обладнання ІКТ, посилення екологічних заходів під час розгортання мереж, прозорість впливу сектору на довкілля.

Для досягнення цілей зеленого переходу, пов’язаних з ІКТ-сектором, важливо забезпечити низку заходів, які команда BRDO детально проаналізувала і прописала у новій Зеленій книзі.