Зелена книга "Системний перегляд якості державного регулювання ринків "Будівельні матеріали штучного походження: цемент"

Зелена книга – результат аналізу ефективності регулювання ринку «Будівельні матеріали штучного походження: Цемент». Мета її створення – виявити/проаналізувати недоліки чинного регулювання та напрацювати альтернативи для підвищення ефективності регулювання ринку.

Основні недоліки регулювання ринку, що впливають на діяльність державних регуляторів, пов’язані з проблемами якості нормативного поля – наявністю правових колізій, незаконними або неактуальними нормативно-правовими актами тощо. Значна група проблем пов’язана з недієвістю механізмів ринкового нагляду в Україні, відсутністю адекватної відповідальності суб’єктів, які здійснюють ринковий нагляд і, як наслідок, перенасиченням ринку контрафактною продукцією. При цьому, з припиненням 1 січня 2018 року дії державної системи обов’язкової сертифікації продукції УкрСЕПРО та недієвістю ринкового нагляду, виробники прогнозують суттєве підвищення ризиків щодо якості цементу та продукції з нього.

ЯК МИ ПРОПОНУЄМО «ВІДРЕМОНТУВАТИ» РИНОК?

1. Імплементувати в українське законодавство положення європейського законодавства, що встановлює гармонізовані умови для розміщення на ринку будівельних виробів.

2. Здійснити ревізію регуляторного поля та засобів регулювання ринку з подальшим впровадженням норм, що відповідають сучасним запитам бізнесу та держави.

3. Розробити та запровадити дієві механізми ринкового нагляду за розповсюдженням продукції з метою захисту споживачів від контрафакту та фальсифікату.

ЩО МИ ОТРИМАЄМО?

  • Підвищення доходності ринку цементу і зменшення кількості збиткових підприємств
  • Осучаснення державної сертифікації та стандартів
  • Підвищення якості будматеріалів та захист споживачів від небезпечної продукції
  • Європейська якість цементу
  • Прозорі електронні державні сервіси
  • Доступність інформації
  • Сучасні технології в будівництві

 

З повним текстом Зеленої книги ви можете ознайомитися за посиланням.