Будівельні матеріали штучного походження: Цемент

Україна має одні з найбільших в Європі запаси цементної сировини. За теперішніх темпів видобутку Україна забезпечена цементною сировиною на 320 років. І навіть якщо цементна промисловість вийде на рекордний видобуток 2007 року в обсязі майже 20 мільйонів тон – будівельна галузь отримуватиме вітчизняний цемент щонайменше протягом найближчих 100 років.

Ринок виробництва цементу характеризується наявністю значних бар’єрів для входу. Основна причина – вартість виробничого обладнання. Саме тому цей ринок є дуже концентрованим - на ньому працює обмежена кількість переважно великих гравців. На жаль, через таку концентрацію на український ринок не виходять нові технології малих заводів та ліній, що активно розвиваються у світі і допомагають розвивати сегмент МСП, особливо в регіонах.

Основні недоліки регулювання ринку, які впливають на діяльність державних регуляторів, пов’язані з проблемами якості нормативного поля – наявністю правових колізій, незаконними або неактуальними нормативно-правовими актами тощо. Значна група проблем пов’язана з недієвістю механізмів ринкового нагляду в Україні, відсутністю адекватної відповідальності суб’єктів, які здійснюють ринковий нагляд і, як наслідок, перенасиченням ринку контрафактною продукцією.

Ми пропонуємо:

  • Імплементувати в українське законодавство положення європейського законодавства, що встановлює гармонізовані умови для розміщення на ринку будівельних виробів.
  • Здійснити ревізію регуляторного поля та засобів регулювання ринку з подальшим впровадженням норм, що відповідають сучасним запитам бізнесу та держави.
  • Розробити та запровадити дієві механізми ринкового нагляду за розповсюдженням продукції з метою захисту споживачів від контрафакту та фальсифікату.